Go to Top

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH


Uprzejmie informujemy,  że zgodnie z  :
     Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  -  określonym  jako „Ogólne Unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych"  - w skrócie „ RODO ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych  ( Dz. U.  z 24 maja 2018 roku  1000)


CZYTAJ WIĘCEJ ...

Systemy telewizji dozorowej CCTV to ważne uzupełnienie systemów bezpieczeństwa. Stosowane są w celu obserwacji chronionego obiektu lub terenu. Zapewniają możliwość wzrokowej weryfikacji zdarzeń, co jest bardzo istotne z punktu widzenia uzyskania odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki archiwizacji nagranych obrazów istnieje możliwość dokonania analizy przebiegu wielu zdarzeń, które w innym przypadku zostałyby pominięte. Dodatkowo telewizja dozorowa współpracuje z pozostałymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak: system sygnalizacji włamania i napadu oraz kontrola dostępu. Kompleksowe zastosowanie wyżej wymienionych systemów, pozwala na bardzo szybką reakcję służb ochrony i/lub Policji. System telewizji CCTV może być bardzo pożytecznym uzupełnieniem istniejącego już systemu ochrony obiektu.
Znacznie poprawia wydajność pracy wartowników, poprzez wizyjną możliwość uzupełniania obchodów.
Telewizja dozorowa znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagany jest podgląd wizyjny i bezpieczeństwo Klientów, pracowników czy dóbr materialnych, czyli: obiekty handlowe, galerie, muzea, zakłady produkcyjne, stacje benzynowe, szkoły, parkingi, centra miast.

 

Telewizja Analogowa.

Analogowy system CCTV z rejestratorem cyfrowym, który dodatkowo rozbudowano o interfejs sieciowy Ethernet, pozwala na pracę w sieci lokalnej LAN lub globalnej Internet (obecnie najczęściej spotykany model systemu telewizji przemysłowej). Najważniejsze cechy użytkowe analogowego systemu CCTV z rejestratorem cyfrowym, posiadającym interfejs sieciowy Ethernet:
1. zdalna obsługa systemu,
2. podgląd obrazu przy pomocy komputera PC, tabletu, smartfona z dowolnego miejsca na świecie (po zapewnieniu
dostępu do sieci Internet).

 

Telewizja wysokiej rozdzielczości HD-SDI.

Telewizja wysokiej rozdzielczości HD-SDI - standard cyfrowej transmisji sygnałów wizyjnych na niewielkie odległości, wykorzystywany powszechnie w technice studyjnej. Systemy dozorowe, które wykorzystują transmisję metodą HD-SDI, wykorzystują kamery bez kompresji i kodowania sygnału wizyjnego. Realne zalety systemów analogowych, to brak zauważalnych opóźnień w transmisji sygnałów wizyjnych, wysoka poklatkowość i ostrość obrazu wynikająca z braku kompresji.

Zastosowania:
- obiekty i budynki o małej powierzchni użytkowej
- proste systemy obserwacyjne (połączenie pojedynczej kamery z monitorem), w których wymagana jest wysoka
jakość obrazu

 

Telewizja IP.

Najnowszy z modeli współczesnych systemów telewizji przemysłowej - TV IP, bazujący na kamerach IP (urządzenia cyfrowe z wbudowanym serwerem www i ftp) i specjalnym oprogramowaniu zarządzającym.


Podstawowe zalety użytkowe tego typu instalacji telewizji przemysłowej:
1. stała jakość obrazu (brak strat jakości po przesłaniu go z kamery do obserwatora, niezależnie od miejsca w jakim
się znajduje),
2. możliwość stosowania nowoczesnych kamer IP (np. kamer megapikselowych),
3. pełna uniwersalność oraz skalowalność.


Zastosowania:
Obecnie systemy CCTV IP cieszą się coraz większą popularnością (ze względu na swoje możliwości), stąd też w niedalekiej przyszłości całkowicie zastąpią instalacje analogowe i analogowo-cyfrowe (HD-SDI).
Systemy telewizji dozorowej oparte na sieciach IP doskonale nadają się do budowy małych i rozległych aplikacji dozorowych.